Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

 

Kdo nemáte nic konkretního a jen tak si chcete pokecat eventuálně si vylít srdce Obrazek , nebo poradit...tak můžete napsat sem.

 

 

 

Diskuse je otevřená...Obrazekpro všechny...

 

 

 

 

 

Račte vstoupit a POKECAT!!!

 

 

 

Pusinky Obrazekjsou přece na povídání - alias na kecání a LU-PUSINKY nemají žádnou výjimku.......

 

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Srdce

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Registr

(Ludmila, 14. 4. 2008 16:41)

Agátko, prosím Tě, vymaž mojí adresu co nejdříve z veřejného registru, otevřeného všem. Já jsem si neuvědomila hned všechny důsledky co to má. Otevřený veřejný registr, s nechráněnými adresami a kontakty může úplně zablokovat, tyto fantastické stránky. Znova prosím, co nejdříve mě vymaž. Vůbec nejsem proti, aby byla adresa v centru a na požádání určité osoby, zprostředkován kontakt. Všimni si, že mnoho Lupusinek z registru přestalo psát, tuším proč.

autoimunita

(Marie, 14. 4. 2008 16:31)

Milé holky, co to tak čtu, jsem fascinovaná paralelou mezi mým Vašimi příběhy. Soňo, zas jako bys mi přesně mluvila z duše - popisovala moje vlastní potíže...Co se týče psychiky, mám takovou důležitou zprávu pro Vás - před několika lety jsem trpěla dost závažnými akutními psychickými problémy a užívala na ně hromadu psychofarmak a to skutečně dlouho. Tento problém , díky Bohu, zmizel s mým přibývajícím věkem a nějakými vyřešenými životními otázkami a cítila jsem se dobře. Můj život získal smysl a řád, ale právě to tělo si to léky a stresy dost odneslo. Reakce mých známých na moje zázračné uzdravení a zapojení do normálního života a daleko větší stabilitu, než například jejich, překvapivě nebyla pozitivní, ale závistivá a zlobná, což mě "rozeskalo" podruhé. Sice se mi psychické potíže v pravém slova smyslu nevrátily, ale začala jsem si na lidi dávat pozor. Zaujala jsem takový křečovitý postoj ke světu. I to se nyní uvolnilo, ale přistihla jsem se, že v kontaktu s nepříjemnými osobami zatínám čelisti, svaly a stáhnu vlastně do křeče celé tělo. Tím si vysvětluji přinejmenším současné bolesti svalů a kloubů. A právě proto, že už se nemám potřebu před světem chránit a tu křeč vnitřně povoluji, si myslím, že se tělo vlastně ozývá...Co Vy na to?

psychika

(AGATA, 14. 4. 2008 13:49)

určitě by bylo príma, dobrat se podstaty, začni to, prosím......krásný den Agátko

O psychice

(agata, 14. 4. 2008 13:10)

http://www.lupusinky.estranky.cz/clanky/psychika-trochu-jinak
...na tomto odkaze jsem se pokoušela taky o stejné...hledat v psychice kořeny zla jménem LUPUS.Pokusíte se se mnou???
Já myslím,že toto je stopa!!!Lékaři nemoc pojmenují,jim to dělá dobře,ale pro nás je lepší,dostat se k jejím kořenům a to je jednoznačně přes psychiku!!!
papa,těším se na vaše reakce,klidně zařídím i diskusičku...!

pro Ludmilku

(agata, 14. 4. 2008 13:07)

Ahojky ještě jednou,napadlo mě,že pokud chceš,aby ti holky napsaly na mail,bude jednodušší dát mail.adresu do registru Motýlů a Lupusinek:
Zkratka zde níže a tam si tě každý vyhledá...:o)..včetně mě...:o)
http://www.lupusinky.estranky.cz/stranka/registr-lupusinek-_vlcic-a-motylu_

Ludmile

(Uršula, 14. 4. 2008 12:44)

Je to zajímavé, co píšeš, asi se budu muset dostat nějak hluboko do minulosti, fakt je, že vždycky, když něco přestalo v těle fungovat, lékaři si našli vysvětlení. Jednou to byly problémy po prodělané žloutence /pozor, bylo mi 8 let/a ať jsem měa špatný krevní obraz nebo zvětšená játra a slezinu, vždycky to bylo - ta žloutenka. Když mě bolela záda, byla jsem příliš mladá na to, abych měla nějaké takové problémy, dělaly to TY výrůstky. Když jsem měla těžké migrény až do křečí,dostala jsem kalcium. A nakonec si člověk říká, jak to všechno souvisí a pěkně navazuje, jen ti lékaři byly zcela vedle. Pravda je, že když se najde doktor, který projeví zájem a chce vám pomoci, vsaďte ho do zlata, když vás zbaví alespoň těch problémů, které ON díky svému oboru může, je to prostě báječné.A pokud je to lékař,který dokáže vidět dál za svůj obor, je to opravdu skvost...Ale zpátky k problémům, já se domnívám, že je to všechno stresová záležitost /(již naši předci říkali přece NEOTRAVUJ SI ŽIVOT!), protože vím, že jsem se do stresu uměla dostat velice snadno, s tím jsem mohla chodit i na soutěže. Pořád jsem se snažila o dokonalost a hlavně jsem na sebe nakládala hodně a stále se o někoho bála,důvody byly, proč se bát, ale myslím si, že takové zatížení organismu nemůže vést k ničemu jinému, než že tělo vypoví službu a začne se bránit, choroba se vyvíjí, problémy narůstají a se stářím se člověk pod tíhou začne ohýbat. Tak jak říkáš, soustředíme se na sebe a začneme sami sobě pomáhat, třeba se nám bude dařit lépe a lépe, až nám bude nejlépe... a k tomusi držme palce

pro Ludmilu

(agata, 14. 4. 2008 12:43)

ahoj,zaujal mě tvuj navrh,mohla bych udělat anketku,co myslis???

Proč ?????

(Ludmila, 14. 4. 2008 11:43)

Ahojky,
poslední dny se mi stále vrací jedna a ta samá myšlenka: proč se normální program imunity v těle zvrhne. Je jasné, že se autoimunní onem. kausálně léčit neumí. Kortikoidy, zaplať Pán Bůh za ně, celou kausu neléčí. Umožňují ale ztlumit projevy, umožňují žít a přežít. Mělo by se ale pátrat víc po tom, proč se normální imunní reakce, zvrhla na autoimunní. Mám dojem, že toto laboratorní testy nezjistí. Kdo v tom může hodně udělat, je soubor nemocných samotných. Nemocných, kteří jsou informováni, maximálně informováni o své nemoci a sami se pokusí vycítit co to bylo u něj za spouštěcí mechanismus. Jak se projevila autoimunita poprvé, co tomu předcházelo. Je to zřejmě spojeno s reakcí podvědomí, ale nevím. U někoho to mohly spustit přechozené virózy, poškození imunity dlouhodobým podáváním léků - či něco jiného.
Mě teď stále vrtá v hlavě prof. Říčan. Tvrdí, že každé tělo má svůj psychologický střed a svou periferii. Svůj střed každý lokalisuje jinak, jinde a s různou mírou určitosti. Může být uprostřed hlavy, za očima,uprostřed krku, uprostřed hrudi, v pravé ruce atd. Svůj střed najdete snadno, zeptejte se kde jsem JÁ? Ukažte sami na sebe. Kam ukážete, nebo kde cítíte své centrum tam je Váš psycholog. střed. U mě je to uprostřed hrudi, tam mám také všechna léta největší bolesti, tam to prostě bolí stále. Bolí to tam léta - možná přes 20 let. Jeden prim. se to dokonce pokoušel opichovat. Bolelo to dál a bolí dodnes i s Medrolem. Možná tudy vede cesta, ale já sama nevím, jak dál. Možná, když se některá nad tím a hlavně nad sebou zamyslíte a napíšete to sem, nebo pokud by to bylo hodně osobní nebo jste jen introverti, na můj osobní e-mail, dostaneme se dál.
Pro Soňu i Marii. Klinika je někdy důležitější, než laboratorní testy. Skvěle to na zdejších stránkách vysvětluje Agáta. Takže bych doporučila napřed doma nastudovat Lupusinky a potom se dohodnout s ošetřujícím terapeutem o medikaci a dalších nutnostech. Děvčata dejte vědět, jak to s Vámi vypadá. Vaše proč?,proč???? mě vyprovokovalo k tomuto traktátu. Skutečně si myslím, že by nebylo na škodu, kdybychom si udělali tady takovou minilaickou studii o tom:_ Co si myslím, že je příčina měho onemocnění, nebo mých potíží.

Děkuji..

(Soňa Boháčová, 14. 4. 2008 11:05)

Milá Maruško,děkuji mockrát za Tvoje slovíčka...Když je tak čtu,hodně podobného se děje i mně...také trpím mžitky před očima,mám nízký tlak,někdy se cítím tak divně,jakoby opilá,klepou se mi ruce..Také se mi objevuje vyrážka-seberoidní ekzém-tak to alespoň nazvala kožní,kterou jsem několikrát navštívila..Když já vlastně nevím,jaké vyšetření mám žádat,před lety,kdy to začalo jsem toho oběhala moc,revmatolog,neurolog,dokonce ulorolog..a všelijaké obory,které si ani nepamatuji..byla jsem i na Magn.rezonanci a nic..a pak to svedli napsychiku,byla jsem i u psychologa,ale ten mi tak nějak připadal,jako větší blázen,než jsem já:-)))tak jsem toho nechala.Ale trápí mně to moc,člověk je jako ve vězení,nemůže z toho bolavého světa utéct:-(((Musím se smát,jak jsem před léty polykala Ibalgin -600-tistovku,absolutně nezabíral-ekzémy jsem z toho měla..Nevím koho navštívit,vždy se na mně pohlíželo jako na symulanta,nevypadám,že by mně něco trápilo..Tak se trápím sama..SOŇA

Soňo:

(Marie, 14. 4. 2008 5:10)

Milá Soňo,já Ti můžu jen za sebe říct, že trpím stejnými příznaky , jako Ty - až tedy na to hučení, mně to vynahrazují zase mžitky před očima, bolení hlavy a motanice - a v krvi mám nález ANA pozitivní a ještě nějaký jiný autoimunitní látky. Takže , jestli mám lupus, nevím - revmatoložka mi předepsala Delagil a řekla, že z toho nálezu se lupus může a nemusí vyvinout, že zatím nemám klinický, ale jen laboratorní nález. jenže od té doby se vše zhoršilo a já čekám na výsledky dalších krevních testů, které mi udělala při poslední návštěvě. Teď trpím nevolnosmi, vyrážkou, která je hodně agresivní a někdy se rozškrábu do krve, svěděním tváře a neustálým pocitem, jako bych měla v těle nějaký zánět - bolest kloubů, svalů a celého těle jako po hodně náročném cvičení v posilovně, ačkoli žádné neprovozuju. Když jdu někam ven, začne mě bolet břicho a udělá se mi tak mdlo, že jedu domů a "vydejchávám" to. Alergoložka mi na vyrážku dala prášky, které pomáhají minimálně a řekla, že mžitky mám od nízkého tlaku (jenže mě bolí celé oči a čelo, takže fakt nevím). To je všechno za mě, myslím, že bysis měla nechat udělat krevní testy na autoimunitu, to je první krok pro odhalení, zda Tě náhodou netrápí lupus. Já to o sobě sama nevím, což mi situaci ještě ztěžuje, protože nevím proč je mi tak strašně zle.

PROSBA O RADU

(Soňa Boháčová, 13. 4. 2008 22:30)

Ahojky holky,kluci...nějak jsem zabrousila sem...Již několik let hledám odpověď na otázku,co mi vlastně je...Navštívila jsem spoustu doktorů,byla ma laparoskopii a vše bez odpovědi,spíše mám dojem,že působím jako hypochondr..Je mi 34 a mám chronické bolesti zad,kloubů-je to neustále,nikdy to nepřejde-již 4roky..K tomu tinitus-hučení uší..a stále se vracející bolesti podbřišku..Napadlo mně,nemůže to být lupus???T mám z těch hromad knih,které jsem proštudovala o zdraví..Teď už to moc neřeším,ale přesto..ráda bych věděla,co mi vlastně je a proč????Děkuji za Vaše milé zauvažování....SOŇA

křeče v jícnu

(Ludmila, 13. 4. 2008 15:38)

Jedu 15.4. na kontrolu,mám strach,aby nechtěli zvýšit dávky kortikoidů, beru Prednison od roku 1994, chci požádat o změnu na Medrol, nevím,jestli dělám dobře, ale Prednison se snad ani tak dlouho brát nemá, uvidíme, jaké budou výsledky.Já byla i na vyšetření žaludku a jícnu a nic mi tam nenašli, pokusím se nějak domluvit s paní doktorkou,co dál...
díky moc a ahojky

Marcele

(Ludmila, 11. 4. 2008 9:24)

Křeče v jícnu patří většinou k základnímu onemocnění. Já je měla pokud jsem brala málo Medrolu a když jsem měla jícen plný Kandidy alb. Tohle je asi opravdu nutné řešit celkově.
Držím palečky, vím jak je to bolestivé a nepříjemné.

dotaz - křeče v jícnu

(marcela, 10. 4. 2008 13:02)

Máte někdo křeče v jícnu? Nikdo z lékařů se k tom nedovede vyjádřit, Ráda bych se tomu vyhnula, pokud by to šlo, ale zatím nemohu najít ten klíč, vzniká to náhle a nedovedu odhadnout proč?! Marie píše, že má bolesti v nohou ve svalech, mám je také, nemohu někdy ani pořádně chodit, svádí se to na páteř, na vaskulitidu, ale mám to již asi tři roky a vlastně s tím nikdo nic nedělá. Přeji vám všem krásný den a díky

Doplněk k předchozímu

(Ludmila, 9. 4. 2008 22:47)

Děvčata našla jsem jméno toho geniálního fyzika s ALS - Stephen Hawking. Já jen, abyste ho už nehledaly. Stačilo zadat jeho diagnosu. Člověk se až diví, k čemu všemu se nemoce hodí. Ahoj

Daidě

(Ludmila, 9. 4. 2008 22:21)

Beruško moje milá, to, že jsem v posledním článku se trochu sama krotila nebylo tím, že by ses mě nějak dotkla. Naopak, já jsem ten den řešila jeden problém a Tys dělala prostředníka. Nevědomky, samozřejmě, ale naprosto přesně. Nevím jestli pochopíš o čem mluvím. Mě se takové věci stávají. Řeším nějaký problém a najednou mi přije odpověď, to je jedno odkud. Napřed jsem Ti chtěla hned písemně poděkovat, jenže potom jsem si uvědomila, že bys to nemusela pochopit a vnímat moje skutečně přátelské poděkování jako určitou uraženost, tak jsem to nechala být.
Jinak Ti dost rozumím. Jsem jako Ty dost rychlá v reakcích a ještě dnes se mi občas stává, že dřív reaguji a jednám, než myslím. Dávám si na to dost pozor, jenže ... závisí na okolnostech. Myslím, že jsi jednou psala, že jsi nar. ve lvu. Já jsem také lvice.
K tomu mému poslednímu článku. Já teď prožívám a pozoruji něco, co mi po 20 letech strávených s homeopatií bere dech a čemu prostě nerozumím. Jenomže jsou tady jasné konkrétní výsledky. Strašně ráda bych to s někým probrala. Dnes jsem to už nevydržela a povídala svůj příběh psychiatrovi, který o homeopatii samozřejmě nic neví. Skončil u černých děr a kosmického záření a dalších objevů toho anglického genia - fyzika na vozíčku. Nevím, jak se jmenuje nějak Hopkirk - tak určitě ne, kdybyste to některá věděla dejte mi prosím vědět. Já ten svůj příběh zpracuji a s komentářem ho sem napíši. Jsem zvědavá, jak na to budete reagovat. Já jsem zatím z toho úplně vedle - PAF - jak se říká. Tak dobrou noc, koukám, že už je dost pozdě.

únava

(Marie, 9. 4. 2008 15:21)

Ahoj, netušila jsem, kam až zajde ten pocit vyčerpání, zvládnu teď denně sotva jednu aktivitu, a dřív jsem zvládala tak pětinásobek. Od oběda se prakticky nehnu z postele. Je to nezvyk a zdá se mi, že je to čím dál horší. Moc doufám, že se mi ta diagnoza vykrystalizuje tak, aby s tím šlo něco dělat. Než zavolám těm homeopatům - ted právě nemám vůbec žádné peníze.Zatím beru Delagil, nevím, jestli má zmírňovat bolesti, ale ty se spíš stupňují. Na vyrážku jsem dostala nějaký Aerius na alergii - nepůsobí. Tak uvidím, co dál.

Ludmile

(dajda, 9. 4. 2008 11:17)

Ahoj.Asi jsem tě v tom-držet se zpět,protože je to pokec-pozastavila já,že?Omlouvám se za moje prudká slova tam o trochu níže.Čtu si podrobně,co tu píšeš a to,co kdo k tomu přidá.Zajímá mě to.A je fakt,že musím uznat,že se ráda dozvím něco dálšho.Mám v poslední době stavy úzkosti a to zejména proto,co ted mívám za problémy.Jednala jsem nejspíš unáhleně.Omlouvám se všem,kterých jsem se nějakým-sebemenším-způsobem dotkla.Asi to bude znít hloupě,ale někdy prostě jednám rychleji,než si to rozvážím.

Ludmilo

(janina, 8. 4. 2008 21:21)

diky moc za odpoved. ja jen jestli nevis neco blizsiho o tom acconitu, jak jsi psala o ty kytce, slinach a Kerberovi, tak to tak vypadalo. no mam taky par napadu, ale vzhledem k jejich naproste uhozenosti se to sem nehodi. to je zajimavy, ty tvoje zkusenosti. kazdopadne ti moc dekuju, a ozvu se az bude prihodnejsi doba :) ted nic moc, tak abych to vsechno dala radne dohromady.

taky bych chtela pro vsechny opakovane zduraznit, at nehazarduji. ja to vyzkousela VEDLE leku, NE MISTO nich. a to beru 16 mg denne jako "udrzovaci" davku. proste jsem to chtela zkusit, kdyz zavladla vseobecna shoda v tom, ze jelikoz uz uplynul nejaky cas, zas takova skoda to byt nemuze. vse jsem probirala predem s lekari. ma kamaradka homeopatička ma taktez lekarske vzdelani. takze nikomu nedoporucuju zkouset to, co jsem tu popsala v nadeji, ze se snad vyleci. ja jsem na tom ted docela dobre, ale ZEJMENA diky kortikoidum, ale pocity, ktere jsem uvadela, mi treba branily v kvalitnim spanku. a kdyz se clovek tri roky poradne nevyspi, tak hleda alternativy. prasky na spani jsem brala opravdu v nejvetsi krizi - kdyz jsem kvuli bolestem hlavy nebyla schopna lezet a musela spat vsede. porad jsem se bala, ze bez prasku uz pak neusnu, ze jsem strachy radeji nespala vubec. tkaze to byla jedna cesta homeopatie. VSEM TU DAVAM ALE I NADALE NA VEDOMI, ZE ZAKLADNI LECBA JSOU KORTIKOIDY, A TO V PRVNI RADE, BEZ NICH SE NEOBEJDETE!! a rozhodne nezkouset v dobe aktivity lupusu. a taky to pomohlo treba mne a nekomu jinemu nemusi. ja se proste jen nemuzu smirit s tim, ze nebudu mozna zit normalni zivot. ale je to moje volba, a nikomu neradim, aby to zkousel bez řádné porady s lekarem.

a opakuju - pomohlo to mne - a u nekoho jineho to muze byt naopak. takze s rozumem.

tak klid vsem a at vas vlk nezlobi...

Ludmila + Agáta

(Marie, 8. 4. 2008 19:55)

Holky, děkuju Vám moc! Ani nevíte, jak jste mi pomohly, s tímhle novým hendikepem jsem úplně zmatená a všechno mi jde hůř než před tím, nemám moc sílu si sama vyhledávat pomoc a ani moc chutí požadovat něco od neznámých doktorů (v nemocnicích), takže mě Vaše tipy , co jste mi poslaly na mail, moc potěšily.


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97

následující »