Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

 

Kdo nemáte nic konkretního a jen tak si chcete pokecat eventuálně si vylít srdce Obrazek , nebo poradit...tak můžete napsat sem.

 

 

 

Diskuse je otevřená...Obrazekpro všechny...

 

 

 

 

 

Račte vstoupit a POKECAT!!!

 

 

 

Pusinky Obrazekjsou přece na povídání - alias na kecání a LU-PUSINKY nemají žádnou výjimku.......

 

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Srdce

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pro Marušku

(Petra, 5. 10. 2008 14:28)

Rozhodně bych se nenechala odbýt tím, že se problém "převelí" na psychiku.
Já s tím měla taky problémy - ale zase jinak: chorobně jsem hubla - tou nemocí, ať jsem snědla cokoliv, jen to mnou proplulo. takže jsem vážila 45 kg (mám 157 cm). Ten imunolog v Hradci (MuDr. Wurm)
na mě křičel, ať se na sebe podívám, jaká jsem troska a ať se dám laskavě dopořádku a že vypadám jak anorektička. Vtipné, že? Při druhé návštěvě tam se mnou byl i kamarád medik - který za mě bojoval (já už neměla sílu se s ním dohadovat) a stejně to nepomohlo. Pokusím se najít staré lékařské zprávy, jestli tam něco nevyhrabu, co by ti mohlo pomoci...
Ono je totiž strašně málo doktorů ochotných se tebou zabývat, naslouchat ti, a zároveŇ, aby dokázali správně diagnostikovat a ulevit ti léky... takže prostě musíš dál hledat a nebát se měnit doktory a věřit tomu, že se na tebe třeba konečně usměje štěstí. Jiná cesta není, i když je to dost vyčerpávající.

On je trochu problém i se stanovováním diagnozy u revmatických onemocnění - ke stanovení jsou tuším potřeba 4 příznaky té nemoci (z 15 možných) - ta diagnostika je složitější.
Třeba u polymyosity se dělá svalová biopsie a EMG.
Takže prostě zkoušet další doktory, další vyšetření.

Petra:

(Marie, 5. 10. 2008 13:40)

Toto mi napsal poslední lékař:..."hraniční leukopenie, vysoké ANA protilátky..bolesti ve svalech, chrakteru myalgií při viroze...píchání v lokti propagující do levé poloviny hrudníku, po aktivitách subfebrilie, intermitt.svědění , většinou ráno a večer na dorzu, na rukou, patellami a hlezny. (to je z mý výpovědi).
Nálze krve: FW 10/17 CRP 6,0 , IgE 423 IgM 3,3, CIK 20, RF 6, ANA 3 ENA negat: anti To, anti La, anti Dn, Am/RNP, ACl-70, anti Jo-1. leu 5,4 HGB 141, trombo 267. na srdci jemný šelest, ostatní ok.
Závěr: výsevy utrikarie, provázené hyper IgM a hyper IgE, ANA 1:1280, únavou, subfebriliemi. Z klinického obrazu nesoudím na poč. systém. onemocnění, jedná se spíš o stav přecitlivělosti.

Petra:

(Marie, 5. 10. 2008 13:30)

Milé Petruško, strašně jsi mě potěšila! Uvažovala jsem podobně, jako teď píšeš...Nenechám se odradit, budu chodit na kontroly... Prostě jde o to, že na mně není nic vidět, nemám otoky ani bílé prsty, ani neúnosně suché oči, ale únava a bolesti stačí k tomu, aby život nebyl stejný, jako dřív. Bolelo mě dost na hrudi, a v ten den, co jsem přišla z revmatologie, se pomalu rozpoutala rýma a kašel. Měla jsem teď týden kašel a teplotu, přičemž bolesti rukou a nohou záhadně zmizí a vrátí se potom. Ne, že by se nedaly vydržet, ale člověk si říká: jak to, že mě to tak bolí, když nemám žádnou nemoc? A skutečně si troufám říct, že po psychické stránce nemám žádnou disharmonii, ani stres, ani úzkost, určitě je to lepší, než dříve. Takže aby ty bolesti byly výsledek hysterie a nervové tísně, se mi nezdá :)

ještě pro Marušku

(Petra, 5. 10. 2008 13:27)

Byla jsem u revmatologa, který se tvářil jako velký odborník, za jménem PhD. - a taky mi tvrdil, že to rozhodně není revmatologické, a odvelel mě na imunologii v Hradci, kde to uzavřeli tím "doutnajícím autoimunním onemocněním". Byla jsem zoufalá a rozhodla se, že k doktorům chodit nebudu, že to nemá smysl a že si to třeba jen namlouvám. Utratila jsem tisíce korun za léčitele, abych aspoň zvládla dodělat vejšku. Pak jsem se za minutu dvanáct shodou štastných náhod dostala na revmatologii na III. interní klinice v Olomouci, kde lékařka byla schopná téměř okamžitě identifikovat mou nemoc...takže se léčím na revmatologii. ale ta kamarádka se léčí v Praze na imunologii, se stejnou nemocí, takže je to skutečně místo od místa.

Pro Marušku

(Petra, 5. 10. 2008 13:17)

Ahoj Maruško - nevím, zda si hned vzpomeneš, psaly jsme si tady na začátku srpna.. čtu až teď, cos od té doby napsala... napíšu Ti ještě mail, ty naše příběhy jsou dost podobné, sem napíšu jediné: nenech se odradit od doktorů: taky mi napsali do papírů "doutnající autoimunní onemocnění" (měla jsem jako ty zvýšené ANA hodnoty), kontrola za půl roku. Já přitom nemohla už skoro chodit, zlobilo mě trávení, zadýchávala jsem se už na třetím schodu, kulhala jsem bolestí! myslela jsem si, že mě bolí klouby, ale byly to svaly...
Nemusí to být SLE, těch systémových nemocí je víc - mrkni do sekce: Příbuzná onemocnění SLE.
Trvej na tom, aby to řešili, já se tak zbytečně trápila dva roky, dokonce jsem si nechala vytrhnout krční mandle, teď si dopisuji se stejně starou slečnou (28 let), které MCTD zjistili hned na začátku nemoci (z krve), takže se to zjistit dá a pomoc existuje už v této fázi nemoci, ale stanovení diagnozy se liší pracoviště od pracoviště. A taky je to tu napětí: revmatologie - imunologie. Ještě napíšu mail. Držím ti moc a moc palce a přeju hodně sil, budeš je potřebovat. Taky jsem studovala dvě VŠ :)

revmat.

(Marie, 2. 10. 2008 11:52)

Ahoj! Tak revmatolog zkonstatoval, že asi nemám systémové onemocnění, protože hodnoty, které jsou zvýšené, jsou jen ANA a něco málo jiného, žádné další příznaky nesvědčí pro SLE. Musím ale jít na kolonoskopii a vyšetření srdce a ledvin, zatím pak doktor neříkal, že by na mně viděl něco znepokojivého, ale bude mě sledovat. Za pár dnů zas půjdu an lebor. testy , tak dám zprávu. Jsem docela ráda...

Bolavé klouby

(Marek, 2. 10. 2008 7:48)

Všem děkuji za rady. Určitě to vyzkouším. Marcelo bohužel to není moje přítelkyně, i když bych si to moc přál. Marek

Bolavé klouby

(Marcela, 29. 9. 2008 7:14)

Prodává se v lékárně i kaštanový gel ALPA, který je levnější a mám s ním ty nejlepší zkušenosti, samozřejmě nemůžeš očekávat, že to vyléčí ihned veškeré neduhy a zlikviduje nemoc, ale chladí a uklidní bolest tak, že člověk usne, což je v noci nejdůležitější /noc bývá děsně dlouhá/. Pozdravuj přítelkyni a zkus to

bolest kloubů

(Zuzana, 28. 9. 2008 20:22)

Já mám časté bolesti kloubů na rukou a hlavně bolesti v oblasti krční a hrudní páteře a musím dát za pravdu,že teprve koňská mast chladivá mi pomohla.Vyzkoušela jsem i hřejivou,ale ta mi nedělala dobře.Každý večer se s ní mažu a je to opravdu výrazně lepší.Kromě toho chodím i na akupunkturu a na baňky k homeopatovi.Tak snad vám tato zkušenost pomůže.Hezký večer.

Koňská mast

(Ludmila, 26. 9. 2008 8:34)

Marku, mám vyzkoušenou Koňskou mast, název je podle kaštanu - jírovce - koňského. Jinak je tam ještě asi 25 nebo tak nějak bylinek. Jmenuje se to mast, ale je to gel, nemastný, dobbře vstřebatelný. Je teplá - červená a studená - zelená. Chce to vyzkoušet. V lékárně většinou mají vzorky - nemusíš hned kupovat celé balení. Já už koupila 3, takže mě to pomáhá. Chce to vyzkoušet. Vyrábí to Švýcaři.
Přítelkynš bude mít určitě radost i za ty bezplatné vzorky - potěší, když Ti chce někdo pomoc. Jsi fain.

Bolavé klouby

(Martek, 25. 9. 2008 11:56)

Krásný den přeji všem. Já sám SLE netrpím, ale mám dobrou kamarádku která ano. Často si stěžuje na bolení kloubů na ruce. Proto jsem přemýšlel jestli není nějaké třeba bylinkové mazání ktré by ji mohlo pomoct. Předem děkuji za odpovědi. Marek

Marii

(Marcela, 24. 9. 2008 19:34)

Ahojky, hlavně ať ti pomohou, držím palce, já jdu zítra na odběry, jsem zvědavá - snížili mi Prednison a nasadili Azaprine. Únava hrozná, nohy samé petechie, dusím se a nemohu chytit dech, což je asi pro mně ted nejvice nepříjemné. Problémy v práci a je tu hned zhoršení, něco jako hop a je tu lidoop. Ono se to brzy vyřeší, budu doma a bude více klidu.Musím si poručit a zůstat v klidu, mně o nic moc nejde, spíše mně děsí celorepublikový binec, musím se nade vše povznést a neděsit se.....Ahojky M.

Marcela:

(Marie, 23. 9. 2008 10:14)

Ahoj, k paní Dr. Pitínové.:) Napsala mi do poslední zprávy "doutnající autoimunitní systémové onemocnění, nespecifikované příznaky(bolesti koubů a svalů, únava)bronch. astma, alergie, atopie, vhodné pravidelné kontroly, vzhledem k nálezu a neúčinnosti Plaquenilu doporučuji revmatologické vyšetření a raději bych volila léčbu NSA."Tak jdu k novému revmatologovi. Mám totiž pozitivní jen ANA - IGg a IGm, ještě něco, co si nepamatuju, ale vše ostatní negativní. Tak to bylo před 4 měsící, za dva měsíce půjdu na další odběry. Je mi pořád stejně, bolesti, svědění a únava, těžko se mi píše na počítači, bolí ruce a nohy. Tak uvidíme. Díky moc!

pro Marii

(Marcela, 22. 9. 2008 12:00)

Maruško, co IMUMED, jak pokračuješ?U které lékařky jsi? Co říkala? Jak se ti daří? Ozvi se. Zdravím tě.

Pro Jájinu

(Hanča, 20. 9. 2008 13:59)

Jájino,děkuji za odpověd spoustu těch věcí co píšeš dělám,protože od operace žlučníku co jsou už 4 roky jsem nic tučného ani smaženého nesnědla.Používám jen máslo a olivový olej. Doufám že se to spraví nerada bych zase šla na kolonoskopii a gastroskopii stejně tm nic nenašli vše bylo v pořádku jen že my ten vyoperovaný žlučník schází a mám držet dietu . Dva roky jsem měla klid a ted to začíná na znovu snad to bude dobrý. tak moc děkuji.

Janina:

(Marie, 19. 9. 2008 22:24)

To vůbec nevadí, vždyť sem píšu krátce a člověku se hned nevybaví všechna jména, která kde kdy viděl napsaná...Děkuji moc a vůbec se nemáš zač omlouvat, já jsem jistě zapomněla na tisíce svátků:)

Ludmile:

(Marie, 19. 9. 2008 20:13)

Ahoj Ludmilko, já hlavně přeji Tobě, Tys ho měla dost nedávno:))) Ano, bojuji, zápasím, nevzdávám se. Ted mě čeká zkouška (25.9.), tak se uvidí, co ze mě ještě zbylo:)) Moc Vás všechny zdravím!

Pro marii

(Ludmila, 19. 9. 2008 17:33)

Marie, nejak jsme Ti zapomněly blahopřát k svátku. Tak dodatečně všechno nejlepší, hlavně zdraví.
Jsi šikovná holka. Blahopřeji k zapsání do 3.ročníku.Moji klucí se snad zapsali také, ale stále jim chybí zkoušky.Horor je s latinou. To se nedá okecat, to se hold musíš naučit a ten sitzfleisch po prázdninách chybí. Doufám, že jsi v pohodě. Ahoj.

revmat.

(Marie, 19. 9. 2008 15:36)

Ahoj, tak mám nového revmatologa, prý šikovný, M acháček v Jungmannovce. Tak V ám pak řeknu, jaký mi přisoudil ortel. V říjnu. mějte se všechny moc dobře a vydržte chladné počasí a sním spojené teploty a nachlazení!Já se úspěšně zapsala do třetáku na fakultě, pokusím se bojovat a jít dál i s tím nelahodným ANA-dárkem v těle:-).

pro Hancu - jeste dodatek

(janina, 18. 9. 2008 21:48)

taky jeste jedna vec mne napadla - beru ranisan a od te doby co, jsem prestala brat helicid, nemam vetsi potize. nekdo rika, ze pry je slaby, a nestaci to, ale ja jsem zatim spokojena.

tak se mej co nejlip, snad to k necemu bude.

ahoj

Janina


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97

následující »