Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

 

Kdo nemáte nic konkretního a jen tak si chcete pokecat eventuálně si vylít srdce Obrazek , nebo poradit...tak můžete napsat sem.

 

 

 

Diskuse je otevřená...Obrazekpro všechny...

 

 

 

 

 

Račte vstoupit a POKECAT!!!

 

 

 

Pusinky Obrazekjsou přece na povídání - alias na kecání a LU-PUSINKY nemají žádnou výjimku.......

 

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Srdce

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

pro Jarku

(Petra 30, 14. 6. 2010 20:43)

Ahoj Jarko,
jídlo dělá hodně, a bohužel se o tom u nás moc nemluví ke škodě věci. Ale dobrý lékař poradí i takové věci. Nedávno jsem četla článek doc. Horáka o SLE ani v jednom odstavci psal, že nelze vyloučit vliv stravy na průběh nemoci (tuším že psal o snížení tuku - v souvislosti s činností ledvin).
Ani ten hnědý cukr by se neměl používat :-), taky jsem byla překvapená, ale i to je stále cukr. Radila jsem se o tom se dvěma odborníky na výživu - (jedna paní se specializuje na makrobiotiku) a oba jasně řekli cukr ne.
Větší problém pro mě bylo omezení soli.. to je dost umění. A taky abstťák po glutamátu sodném :-). ale to už jsem překonala.
Dobře sestavené jídlo moc pomáhá. Já začínala tak, že jsem si nechala sestavit jídelníček podle zásad makrobiotiky, ročních období a data narození, pak jsm si objela pár kurzů makrobiot. vaření, a od té doby jsem najela na relativně dobrý systém, který mi nezabírá moc času... nejsem ortodox makrobiotik :-) Když nám skorotchýně přinese nějaou dobrou normální buchtu, tak ji vždy s láskou sním :-). Pravda, vezmu si jeden kousek, a je to tak jednou za 14 dní, ale vždy říkám, že je to snědeno s láskou :-) :-).
Vzala jsem si z makrobiot. to, co mi dělá dobře - hlavně vydatné zeleninové polévky, ty jsou úžasné na trávení. A kaše z rýžových a ovesných vloček ke sndani.
Mám trochu zhoršené trávení, ale od té doby, co jím takto, tak s tím nemám absolutně žádné problémy. Když náhodou sním něco špatného, co mi nesedne - tak vím, co si uvařit, aby mi bylo dobře. Takže to funguje. Člověk se pak cítí lépe fyzicky i duševně. Tak držím palce s tím cukrem. Výsledky určitě stojí za to.
Petra

Trocha bulváru...

(odkaz na článek, 14. 6. 2010 13:48)

http://zdravi.centrum.cz/novinky/2010/6/14/galerie/lady-gaga-ma-vlka-podivejte-se/ Citují tam i tyhle stránky :-)

pro Petru

(Jar.Rad., 14. 6. 2010 8:13)

Prosím promin za ty chyby,píšu a nečtu to po sobě,pak to taky tak vypadá!!

pro Petru

(Jar.Rad., 14. 6. 2010 8:11)

Ahoj Petro,
děkuju za odkazy,mám je pročtené už dříve,ale i tak děkuji:-))!kamarád jí užívá,když je mu hůř,říká,že si stříkne jen tak velikost hrášku pod jazyk,uchovává si to v mrazáku.nevím,můžu se na to vše vyptat.Věřím,že ví co dělá,včely chvají hoooodně dlouho a mají vyhlášený med,lepší jsem opravdu neměla!
ty stavy hypoglykemie už poznám,výkyvy "cukru" jsem už měla a vždycky,když se mi to rozjede a nasadí vys. dávky Prednisonu,ted mám Medrol a je to stejné,i otoky.Zdá se to ted lepší,co jsme si zas upravila pravidelně jídlo,dávky,já ani nějak nesladím,ovoce si dám ráda a mám doma tmavý cukr.Když se nenajím pravidelně,je mi špatně a vím,že to z kortikoidů není....z těch jsou akorát tak chutě,ale hlad teda ne:-))
optimistická se nsažím být pořád a taky s tím pořád bojuju:-))...
Ještě si tu přemýšlím,že co jsem si zas upravila poraviny a pravidelnost v jídle,přestaly mě bolet i játra...věřím,že to spolu nějak souvisí....vždycky je nástup z pořátku nejhorší zátěž,ale pak je časem líp a líp...
Hezký den,děkuji a měj se hezky.Jarka

mateří kašička a spol

(Petra 30, 13. 6. 2010 18:38)

Milá Jarko ,
(usuzuju na jméno dle zkratky :-).
O mateří kašičce nám psala Agátka v jedněch NOVINEČKÁCH, co občas posílá, jako dáreček: kopíruju s laskavým svolením ty linky:
http://ovcsvpardubice.blog.cz/0812/materi-kasicka-zpomaluje-nastup-systemoveho-lupus-erythematodes
http://doplnky-stravy.abecedazdravi.cz/materi-kasicka-prospiva-i-nam-nebo-jenom-vceli-kralovne¨

Takže pokud máš možnost přímo od zdroje, tak bych to určo vyzkoušela, a pak nám o tom třeba napiš :-), dají se koupit i kapsle..

Také by mě zajímaly informace o té sekundární cukrovky - hlavně,jak to pozná. Já si teda dávám pozor už od začátku, neb vím o tomto riziku, zcela jsem vynechala slazení cukrem, a dokonce i medem - sladím vše výhradně rýžovým sladem a výjimečně rýžovým sirupem. Buchtu třeba sladím přímo ovocem - např. rozmixuju datle, rozinky..
Nejdřív jsem si myslela, že to nepůjde, ale byla jsem překvapená jak je to lehké :-).

ADY - na těchto stránkách je spousta inspirace a energie a od té doby, co sem chodím, tak jsem se hodně posunula a ušla velký kus cesty. Ano, Agátka je naše sluníčko. Přeji, aby ses stále držela na optimistické vlně :-) to je základ všeho.
Petra

Agátko

(Jar.Rad., 12. 6. 2010 6:46)

ještě....mě zaujal článek o mateří kašičce...mám kamaráda,který má včely, a nabízel mi MK...užívá si jí sám,má RS a říká,že je to lepší...zajímavé čtení!díky!!!:-))

Agátko

(Jar.Rad., 12. 6. 2010 6:40)

díky,našla jsem plno článků,já vždycky jdu nejdřív sem:-)),šlo mi hlavně po pocity,příznaky...protože jsme si připadala jak blázen a ono to zřejmě bylo k tomu...srovnala jsme si stravu,intervaly a je to lepší...už jsme to mívala,ale asi se to pokaždé chová jinak...tak další zkušenost:-))haha,aspon mám důvod jíst častěji!zdravím Jarka

Kačce a všem

(Ady, 11. 6. 2010 14:15)

Díky za inspiraci s 24 hod. vzorkem i za zkušenosti s krví na kapesníku apod. Jazyk mě nedávno též hodně pálil nebo spíš celkově sliznice v dut. ústní, zvýšená citlivost. Teď už je to zase lepší, tak uvidím, jak to bude dál vypadat. Nechci se moc pozorovat a příliš se těmi případnými projevy zaobírat, na druhou stranu si zjišťuju informace o SLE, zajímá mě hlavně patogeneze konkrétních klinických projevů.
Dnes jsem konečně dočetla celé tohle diskuzní vlákno a seznámila se tak trochu s vašimi osudy. Jste všechny statečné (i všichni muži, co se tu mihli) a dost inspirativní. Já nemám žádné výrazné problémy, léky je úspěšně tlumí, ale během minulého týdne jsem si prošla "smiřovací" fází (navzdory tomu, že je u mě SLE pouze suspektní) a s tím spojenou "depresí". Nicméně teď už jsem zase na své obvyklé optimistické hladině, určitě je to i díky vám z výše uvedených důvodů. Takže vám tímto moc děkuju, Agátce pak zvlášť za tyhle skvělé stránky, cítím se s vámi dobře :-) Tak se opatrujte! Ady (našla jsem v diskuzi jmenovkyni, takže už používám zkrácenou formu)

adele-kapesnik

(kačka, 11. 6. 2010 13:49)

jeste jsem chtela k te krvi na kapesniku. mne se zacala vzdy objevovat pri zhorseni nemoci, resp. pri postizeni sliznic vaskulitidou. ale bylo to spolecne s jinymi symptomy jako palici jazyk, oci, atd. plus kozni projevy, zpocatku jen lehce nenapadne se olupujíci nos az nakonec erzten ve tvari. bylo to vsechno dost nenapadny a postupne se to zhorsovalo.. nasadili mi pak zpet plaquenil a srovnalo se to. nechci te strasit, ale mohlo by to byt spojeno s tim lupusem. ale taky ma vliv unava , vitaminy atd.. ale je pravda, ze tim jsem se utesovala ja taky a nakonec to opravdu bylo od nemoci.tak o svych potizich rekni lékari, o vsech. ahoj a hodne stesti a lepsi zdavi :)

adéle-vzorek moči

(kačka, 11. 6. 2010 13:40)

ahoj adélo,ja sbíram do čistých pet lahví pomocí trychtyře a pak to nakonec naleju do cistého kýblu, zamíchám a vezmu vzorek.pak to vsechno postupne prelivam starou lahvickou pro kojence po 2OOml zpet a přictu jeste objem zkumavky.tenhle system se mi osvedcil i jako rychly a presny. navic 1,5 l lahve mi dobre vyjdou na 7x200ml, takze kdyz si nejsem obcas jista, zda jsem uz zapocitala ci ne, je to dobra zpetna kontrola. lit to zpet do lahvi je sikovny, kdyz si nejsi v rannim spechu jista, zes to spocetla dobre, tak to prepoctes znovu :) uz se mi to parkrat stalo :)

Pro Mariána

(Ady, 11. 6. 2010 12:15)

Ahoj, Klasická medicína zatím neumí vyléčit příčinu atopického ekzému, tak bych zkoušela celostní léčbu , např. homeopatii, autopatii, čínskou medicínu a další alternativy. Od věci by nebyla detoxikace, např. dr. Jonáše, je toho spousta...

ATIPICKÝ EKSEM

(Marian, 11. 6. 2010 7:47)

AHOJ nikdy předtím jsem ho neměl ,3 roky sním zapasim.Paní prymařka mi řekla co prej chci že jsem se tak narodi,3* za sebo po +- po 3 tejdnech stim ležel na kožnim.Po 4 jsem zašel do nemocnice zas oteklý červený roškrabaný do krve,nevispalý a pani prymařka mi řekla zde nemůžete bydlet,podlouhim přemlouvání mi píchla kortokidy a řekla přiťte za měsíc.Já jsem zajel do krajský nemosnice,tam se semnou bavily uplně jinak.Byl jsem naléčení tam jsem po 2 dnech zas se osipal prymář mi řekl pojedete domu do nemocnice,po 2 dnech se můj stav začal zlepšovat.Tak mi pobyt pro dloužil.Po příjezdu domů jsem se po 3 tejdech zas osipal a skončil vkrajský nemocnici už po 3.Tak to jde dokola praťte mi prosim celý život mám uplně na ruby co stim mám dělat tolik testů mám za sebou a na nic nepřišli uš mě to celýho žere!VIM JSOU HORŠÍ NEMOCE. MARIAN

Sraz lupusinek v Pcích

(Leona, 9. 6. 2010 9:39)

před 5minutami jsem se dozvěděla že se z nemocnice ani tento týden nedostanu a proto se moc omlouvám,ale sraz musím zrušit.Je mi to líto,moc jsem se na vás těšila,ale nemoc zase vše pokazila....Leona

Jarušce

(Agata, 8. 6. 2010 16:05)

Jaruško, ta cukrovka co máš je po Medrolu, je to tzv. sekundární a hlavu si s ní nelam, to pomine, až ti snížej dávky Medrolu. Najdi si diabetickou dietu na netu, necukruj a jez pravidelně malé dávky a uvidíš, že to půjde.
Bohužel nemám čas, nemohu dělat nové články, zkus vyhledávač, určitě najdeš spoustu popudů, pokud ne, něco ti najdu, písni mi, ale musíš napsat CO KONKRETNE HLEDAS!!!papa
agata

já jo :o)

(Jamína, 8. 6. 2010 16:03)

Jájo, na popud tohoto článku na lupusinkách,bohužel pom jsem otěhotněla a přerušila jsem, takže efekt nevím, ale když budeš opatrná a předem to zkonzultuješ /u kryokomory by měl být nějaký doktor/ - proč ne?
Až malý povyroste, chtěla bych to zase zkusit, aspon kůru 5 vstupů.
Odkaz:
http://www.lupusinky.estranky.cz/clanky/alternativni-medicina-a-lupus/kryoterapie

Kryokomora

(Jaaanuska, 8. 6. 2010 15:04)

Ahojte chcem sa Vas spytat skusali ste uz niekto kryokomoru?V jednom casaku pisali ze to vraj pomaha na kĺby.Chcela by som to skusit.

ještě Agátce

(Jar.Rad., 8. 6. 2010 9:48)

No vlastně se mi haldina orzhodí vždycky,když beru vys. dávky Prednisonu,ted mi dali Medrol,ale to je stejný,tak snad se to zas upraví...jen si tu přemýšlím,víš ty příznaky-potíže,co to provází a včera o tom právě vyprávěli...což vyhlásit nějaký téma?

pro Ady

(Jar.Rad., 8. 6. 2010 9:46)

možné to je,musíš počítat s tím,že máš sníženou imunitu,já mám věčně nějaký opar zase...poznám podle toho aspon větší aktivitu lupusu:-))

Agátce

(Jar.Rad., 8. 6. 2010 9:44)

Ahoj,zdravím tě a děkuji...opět se ukázalo,jak jsem pitomá a nevšimnu si vyhledávače...ch,joooo!:-))Ale zas mě zlobí cukrovka,mívám ted kolem 3,5,zorvna včera byl na čt2 dokument o cukrovce a tak mi to vrtá hlavou,ty příznaky,co pacienti říkali,no možná i proto jsme rozhozená...mám zas rozjetý lupus...tak se o to zajímám.
Třeba tu někdo má zkušenosti s cukrovkou při lupusu a napíše.

24 h. vzorek...

(Ady, 8. 6. 2010 9:36)

Díky holky :-) , nějak to pořeším, zatím mám ještě čas. Ještě by mě zajímalo - mívám teď krvavý obsah na kapesníku, může to být projev vřídků na nosní sliznici? Pěkný den všem :-)


« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 | 89 | 90 | 91 | 92 | 93 | 94 | 95 | 96 | 97

následující »